L İ D E R İ N K İ T A B I

LİDERİN KİTABI

"İDARECİLİĞİN Mektebi Olmaz" diyenlere inat yazıldığı izlenimini veren kitabı deneyimli bir bürokratın kaleminden okumaya ne dersiniz? Muhteşem Liderlik Kitabı,

Liderlik konusunda yazılmış muhteşem bir eser. Eşsiz güzellikte bir kapak tasarımı yapılmış. Baskısı kaliteli büyük boy bir kitap.

Kitap, 34 senelik tecrübesi bulunan bir bürokratın kaleminden tam 26 senede yazılmış. Yazarın üslûbu muhteşem. 7'den 70'e herkesin anlayabileceği açık, basit ve sade bir lisan kullanılmış. Kitap 780 sayfa olmasına rağmen son derece akıcı bir üslûpla yazıldığı için insanı sıkmıyor.
İçinde tarihi bilgiler de olduğu için hem faydalı bilgiler ediniliyor hem de keyifli bir roman gibi okunuyor. Her ne kadar çoğu kimse 'Lider olunmaz Lider doğulur' dese de, bu kitap, bize sonradan Lider de olunabileceğini ispat ediyor.

Kitapta, tarihe mal olmuş en meşhur liderlerin şahsi kabiliyet ve özellikleri anlatılırken, o noktalara nası geldikleri, nasıl bir irade kuvveti ve maharetle çevrelerindekilere yön verdikleri, milyonları arkalarından nasıl sürükledikleri, erişilmez ustalıklarıyla emsalsiz başarılara nasıl ulaştıkları da aktarılıyor.

Kaymakamlık ve İçişleri Bakanlığında Daire Başkanlığı görevlerinde bulunan yazar, sivil ve asker bütün devlet idarecilerine faydalı bir kitap yazmış. Ayrıca Lider olmaya hevesli öğrencisinden iş adamına kadar her kesime yol gösterecek bir rehber niteliği taşıyor.

Karar Verme, Zamanı Kullanma, Çalışma Arkadaşlarıyla İlişki, Risk Alma vs. şeklinde 19 bölüm halinde yazılmış konular, dünya kurulduğundan beri günümüze kadar gelmiş geçmiş hükümdar, cumhurbaşkanı, başbakan, vali, komutan gibi ne kadar isim yapmış Lider varsa bunların hayatlarından alınmış örnekler, hayvanlar aleminden hikayeler ve atasözleriyle süslenmiş.
Lider olmayı isteyen bütün arkadaşlara tavsiye ederim.

Hiç şüphesiz okuyan öğrenir, öğrenen tatbik eder, tatbik eden kazanır.

Liderin KİTABI

Recep Muhlis GÜR

Truva Yayınları İstanbul 2014 & 779 s.